Prace remontowe związane z przedwojennym budynkiem spółdzielczym na warszawskich Bielanach zostały zakończone. Budynek znajdujący się przy ul. Przybyszewskiego, jest jednopiętrowy, o długiej strukturze, posiada jasną elewację oraz dwuspadowy, czerwony dach wykonany z ceramiki. To drugi obiekt na tej ulicy, który odnowiono za pomocą dotacji miejskiej.
Budynek przy ul. Przybyszewskiego 63/67 jest częścią szerokiego spektrum domów tworzących osiedle wybudowane pomiędzy 1926 a 1932 rokiem przez Spółdzielnię Zdobycz Robotnicza powiązaną z PPS. Głównym celem jego twórców było dostarczenie niedrogiego lokum dla robotników. Koncepcja osiedla była inspirowana angielską ideą miasta-ogrodu, a projekt oparty na klasycznych założeniach zaproponowanych pod koniec XIX wieku przez Ebenezera Howarda. Wykorzystano tu układ wachlarzowy budynków, niską zabudowę w stylu dworkowym, sieć ulic prowadzących do placu centralnego oraz tereny zielone i ogródki. Projekt osiedla stworzony został przez Janusza Dzierżawskiego.
Spółdzielnia miała możliwość zastosowania tak szerokiego planu urbanistycznego dzięki zakupowi bielańskich pól, będących dawnym terenem carskiego poligonu. Niestety Spółdzielni Zdobycz Robotnicza nie udało się zrealizować całego projektu. Dochody spółdzielców nie były wystarczające do pokrycia kredytów bankowych, a dodatkowo inwestycja zbiegła się z okresem kryzysu gospodarczego. Przed bankructwem w 1932 roku udało się wybudować 27 domów przy ulicach: Przybyszewskiego, Płatniczej, Kleczewskiej, Lipińskiej, Schroegera i placu Konfederacji. Ze względu na wysokie raty bankowe pokoje zaczęli wynajmować lokatorzy o wyższych dochodach niż robotnicy.
Prace konserwatorskie obejmowały m.in. usuwanie zniszczeń i zabrudzeń elewacji oraz naprawę luźnych tynków. Całość została oczyszczona z miejskich zanieczyszczeń i poddana dezynfekcji. Głębsze ubytki uzupełniono przy użyciu specjalistycznej zaprawy. Dodatkowo odtworzono opaski wejściowe oraz naprawiono opaski okienne. W trakcie prac remontowych nawiązano do pierwotnej stylistyki budynku, malując tynki na jasno kremowy kolor. Ostateczny wygląd elewacji zatwierdzony został podczas nadzoru konserwatorskiego. Wkład miejski w remont wyniósł 142 840 zł.