W sali Ratusza Urzędu Dzielnicy Bielany miało miejsce dynamiczne spotkanie społeczne. Wydarzenie, które odbyło się dzień wcześniej, jest częścią serii dyskusji publicznych pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. Centralnym punktem rozmów było zrozumienie i poprawa poczucia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz przestrzeni publicznej z uwagą na ryzyko przestępczości, szczególnie tych przestępstw, które są najbardziej uciążliwe dla społeczeństwa, a także poprawa bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.
Na czele stołu obrad znajdowali się Komendant Rejonowy Policji Warszawa V inspektor Mariusz Idźkowski, I Zastępca Komendanta Rejonowego Policji Warszawa mł. insp. Michał Jabłoński oraz Zastępca Burmistrza Dzielnicy Bielany, Andrzej Malina. Dodatkowo, udział w intensywnych wymianach myśli brali Zastępca Naczelnika Straży Miejskiej V Oddziału Terenowego, Naczelnik Wydziału Prewencji KRP Warszawa V oraz dzielnicowi.
Przed rozpoczęciem głównej debaty, odbyła się sesja ewaluacyjna podczas której poddano analizie propozycje i wnioski zgłoszone w trakcie poprzedniego spotkania, które miało miejsce rok wcześniej.
W dalszej części spotkania, inspektor Mariusz Idźkowski przekazał uczestnikom ogólne informacje dotyczące stanu bezpieczeństwa w dzielnicy. Następnie przedstawił założenia i funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także omówił cele programu „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacji mobilnej „Moja Komenda” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Aplikacja ta jest niezmiernie przydatna w lokalizowaniu dzielnicowego odpowiedzialnego za dany rejon oraz zawiera pełną bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów na terenie kraju. Po prezentacji tych wszystkich zagadnień, udziałowcy przeszli do dyskusji. Kluczowym aspektem podejmowanych postulatów była poprawa bezpieczeństwa zarówno w ruchu drogowym, jak i w miejscach zamieszkania oraz przestrzeni publicznej.
Obecni na spotkaniu mieli możliwość wyrażenia swoich opinii nie tylko poprzez udział w dyskusji, ale również wypełniając anonimową ankietę dotyczącą stanu bezpieczeństwa. Wszystkie zgłoszone podczas debaty uwagi i wnioski, a także odpowiedzi zawarte w ankiecie, będą bacznie analizowane w celu poprawy poczucia bezpieczeństwa oraz efektywności pracy funkcjonariuszy. Wyniki tej analizy zostaną przedstawione podczas kolejnej debaty ewaluacyjnej.